štvrtok 5. septembra 2013

Kaktusy

Na začiatku bol tento balíček, ktorý mi padol do oka na jar, pri nákupe semien do záhrady. Reku, skúsime zasiať i kaktusy, uvidíme, ako to dopadne.

 A dopadlo. Asi o mesiac už bolo vidno malé guľôčky s ešte menšími pichliačikmi. Krabica putovala na balkón a tam sa na ňu, zastrčenú, celkom zabudlo. Blíži sa ale jeseň a čoskoro i prvé ranné mrazíky, s kaktusmi treba niečo robiť… Pohľadala som všetky malé kvetináče, čo boli doma prázdne, preosiala zeminu (žiadny špeciálny substrát, naša v záhrade je kamenistá i piesčitá až-až) a išlo sa sadiť. Aj som mala obavy z popichanách prstov, ale pomohla som si malým hračkovým nožíkom z domčeka pre bábiky a všetko sa udialo bez problémov. Časť kaktusov už má svoje kvetináče, zvyšok si ešte musí pár dní počkať. Majú nielen kvetináče, ale i svoj domček, jasné, ikejský skleník :-) A i zopár väčších kamarátov na okne.

 

 
 Toto okno na našom dome milujem. Ani nie tak okno, to treba občas umývať, ale ten výhľad. V každom ročnom období iný. Pred oknom vonku totiž stojí veľký orech, ktorý poskytuje v lete potrebný tieň, aby dnu nepálilo slnko, ale hlavne úžasnú paletu farieb od jari do jesene. Najkrajší bude vari o dva-tri týždne so všetkými odtieňmi žltej i hnedej. Už teraz sa teším a ak sa pritrafí i pekné slnečné počasie, určite ho sem odfotím.
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára