pondelok, 16. marca 2015

Keď chlapci nosili sukne
Cez víkend som objavila tieto fotky na chalupe. Značne poškodené, ale je to pamiatka!
Najskôr som si myslela, že sú to moji starí rodičia a tatko. Presesternica ma ale vyviedla z omylu.  Vraj sú to pravdepodobne jej starkí s jej otcom. Ona svojich starých rodičov poznala, žili dosť dlho, moji zomreli ešte pred tým, ako som sa narodila.Takže žena na fotke je sestra môjho starého otca a dieťatko je môjho tatka bratanec. Jeho najbližší príbuzný, nakoľko obaja, on i môj tatko boli jedináčikovia. Ten odev nemá chybu… :-)

 
Rozkvitla záplava snežienok a na bylinkovej špirále začína kvitnúť pľúcnik lekársky. Žiaľ, počasie foteniu neprialo, mrholilo takmer celý víkend a vyčasilo sa až tesne pred naším odchodom.

A ešte sľúbený koláč z minulého týždňa: lístkové cesto a na ňom vajíčka rozšľahané so smotanou, čiernym a provensálskym korením, na tom nakladené plátiky slaninky a na jednej polovici tiež cibuľa (naše deti pečenú cibuľu nemajú rady). Po upečení posypané nasekanou petržlenovou vňaťou a zvyšnými klíčkami z munga. Pochutili sme si, na koláči i na klíčkoch. Teraz som dala nakličovať nahý jačmeň, teším sa, poreferujem, až z neho niečo bude.

 

A takto mi robil spoločnosť náš Oliver:


Krásny deň i celý nadchádzajúci týždeň,
Vierka.

2 komentáre:

  1. Vierka milujem stare fotky, maju svoje obrovske caro...:)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Zuzka, ja tiež – a ešte viac staré pohľadnice, ktorých mám celkom slušnú zbierku. Ale i tvoje nové sú krásne :-)

      Odstrániť