streda 29. apríla 2015

Príspevok fialový
… a fialkový :-)
Kvety sú čerstvé, dnešné, obrusy hádam dvadsaťročné, ale stále slúžia. Nemôžem si pomôcť, ale pre mňa ten čierno-biely dizajn, ako ho vidno na mnohých blogoch, skrátka nie je. Nie, že by sa mi to nepáčilo, ale nie u mňa doma.

    
  


 

  
 


 


Krásny deň a vďaka všetkým za množstvo inšpirácií, ktoré na vašich blogoch čerpám.
Vierka.8 komentárov:

 1. Vieruško, krásný fialkový příspěvek :-) Jen se nestačím divit, co všechno už Ti v zahrádce rozkvetlo. Nám ještě kosatce, natož šeřík nerozkvetly. Tak se mám brzy na co těšit :-) Vyšívání hezounké, hlavně to plnou výšivkou mi připomnělo výšivky mé babičky, na to byla přebornice :-) Měj se krásně A.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Anička, tú plnú výšivku vyšívala tiež jedna „babička“, mne také veľmi nejde, ja som skôr na krížiky, prípadne retiazkový steh :-) Orgován sa takto vyfarbil zo dňa na deň, nádherne rozvoniava. Ešte sa teším, až zakvitne biely. Krásny deň! v.

   Odstrániť
 2. Vierka, ja som na tom presne tak isto. Mám rada farby. :) Ten prvý obrázok, presne ten, mám z neho okrúhly obrus, po obvode tie fialky. Starý je veru už, vyšívaný na paname. :)
  Kosatce ešte ani u nás nekvitnú. Pá. Dana :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dani, tieto fialové kosatce, to sú len také nízke, skalkové, tie veľké nie sú ešte ani u nás. A vidíš, obrusov s rovnakými vzormi bolo asi po republike dosť, tých predlôh nebolo kedysi toľko, čo dnes :-) Ahoj, v.

   Odstrániť
 3. Vierka, súhlasím s tebou - moderné čb ladenie nie je pre mňa, i keď neodsudzujem a viem, že je pre niekoho ideálne.
  Ja mám rada farby a ich kombinácie.
  Na ten štýl vyšívania sa dobre pamätám, ale vtedy som už nevyšívala, narodili sa nám dvojičky :-)))
  Máš to nádherne zakvitnuté, potešenie pre oči i dušu!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Daniela tie obrusy na bielom tesilane vyšívala a obhačkovávala kedysi dávno moja najstaršia teta, je to pamiatka, ešte občas aj používaná. Krížikové fialky som vyšívala dávno-pradávno :-) ja, na tom konopnom plátne to bola fuška, také nové je dosť tvrdé a je aj pomerne husté. Teraz moje oči zvládnu už len nejakú riedku kanavu.
   Mimochodom, nepresviedčaj samu seba, aká si neschopná záhradníčka – skúšaj to, niečo určite porastie – a za tú radosť potom tá námaha stojí :-)
   Maj sa krásne! v.

   Odstrániť
 4. Pestrosť farieb je aj pre mňa na prvom mieste, či si niekto myslí že je to staromódne to ma netrápi...ale keď niekto obľubuje inšie tiež to neodsudzujem..Vierka krásne prestierania a tá prehliadka rozkvitnutých kvetov, hmmmm až sem zavoňal orgován... u nás ešte nekvitne ale keď začne, neviem odolať jeho vôni. Eva

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj Evi, orgován milujem, nám už rozkvitol i biely, tak je teraz plný dvor omamnej vône.
   Vďaka za návštevu a komentár. Príjemný týždeň! Vierka.

   Odstrániť