štvrtok 4. júna 2015

Aspoň jedno koliesko


Súc unavená z dopoludňajšej monotónnej práce pri počítači, zatúžila som po háčiku. Aspoň jedno koliesko urobiť. Od rozhodnutia po uskutočnenie nebolo ďaleko. Otvorila som na pintereste záložku s dečkami a po chvíľke som sa rozhodla. Ale aký materiál použijem? Vbehla som dnu, že sa po niečom porozhliadnem. A prvý mi padol do oka pamuk. Vlastne, prečo nie? Aspoň  to vyskúšam. Je to prírodný materiál, mäkší ako špagát, aspoň ma nebudú toľko bolieť ruky. A išlo sa na vec :-)

Ako predlohu som si vybrala tento motív:


http://domihobby.ru/wp-content/uploads/2011/07/%D0%BA%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%BB%D1%8B%D0%B9-%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D0%BA%D1%80%D1%8E%D1%87%D0%BA%D0%BE%D0%BC-2.jpg


A tu je nákres:

http://domihobby.ru/433-azhurnye-motivy-kryuchkom.html

Máličko som vzor zmenila – v predposlednom riadku som vynechala pikotky a dala 8 retiazkových očiek, v poslednom som dávala po 5 stĺpikov namiesto štyroch, čo boli na nákrese. Zatiaľ som koliesko ani nevypínala, nežehlila, je čerstvo dokončené, ale i tak sa mi celkom pozdáva. Možno pribudne začas i nejaké ďalšie.


Háčiku i ostatným ručným prácam zdar a vám veľa pohody so slniečkom. A že hreje!
Krásny deň všetkým! Vierka.

4 komentáre:

 1. Zdar!
  Skvelá kancelária, dá sa v nej pracovať tak aj tak :-)
  Užívaj si leto!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Daniela, to teda – a keď pridám ešte jeden stôl, môžem popri tom aj zavárať, jahody by už boli, akurát ich zatiaľ stíhame jesť :-)
   Aj ty si užívaj slniečko – a hlavne si poriadne oddýchni po tých maturitách. Pa, Vierka.

   Odstrániť
 2. So pretty!! ♥ Many thanks for the pattern :-). Happy Sunday! Nata xxx

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hello Natas, thank you for your interest. Greetings from Slovakia! Vierka.

   Odstrániť