pondelok 20. mája 2013

Pestrý víkend

Na víkend sme si naplánovali pobyt v Bratislave a pokosenie záhrady v Hainburgu. Plány nám však prekazila piatková nočná búrka a výdatný dážď. Tak sme v sobotu dopoludnia poobiehali zopár obchodov: Rempo, Hornbach a na obed sme zakotvili pri guličkách v Ikei. Počasie sa umúdrilo, no poobedňajšie kosenie v sobotu v Hainburgu neprichádza do úvahy, tak sme aspoň zašli pozrieť, ako trávička rastie. A veru je z nej už hotová lúka. Zlikvidovali sme teda aspoň burinu z chodníka okolo záhrady a keď sme už boli tam, zašli sme si ešte zopár kilometrov ďalej, do Bad Altenburgu. Nachádza sa tam archeologický park Carnuntum, kde sa môžeme v duchu preniesť do čias antického Ríma, predstaviť si, ako sa v miestnom amfiteátri konali pred zrakmi tisícov divákov gladiátorské zápasy. Keďže sme boli iba „na skok“, časom sa ešte hádam vrátime a zoznámime sa s parkom a súvisiacou históriou podrobnejšie.


 


 
 
Na spiatočnej ceste sme si na bratislavskej záhradke natrhali prvé čerešne, chcela som zobrať i dievčatám, tak sme strom odľahčili o pár konárikov, aby čerešničky do druhého dňa vydržali.
Podvečer po návrate som ostala na krátky čas sama, tak som si ho krátila pozorovaním okolia z balkóna — a bolo sa načo dívať. Priamo z okna vidno železničnú stanicu, v priebehu hodiny prefrčalo hádam 15 vlakov. Ráno sme dokonca spozorneli na pískanie parného vláčika, foťák som však zrovna nemala poruke, škoda. 


Nedeľné popoludnie už sa nieslo v trochu inom duchu. Síce s týždňovým oneskorením, ale predsa, konala sa v našej obci oslava Dňa matiek. Zúčastnili sme sa, lebo v programe účinkovala i naša dcérenka. Okrem nej deti materskej a základnej školy, deti z folklórneho súboru a dokonca spevácky súbor zo susednej obce.
Do skončenia víkendu potom nasledovala už len pohodička na slniečku v záhrade, zatiaľ len pri bazéne, ale hádam sa čoskoro dočkáme i čľapkania sa v ňom :-)

Evula :-)

 
Aničke už bolo trochu pridlho… :-)

Jedna babka fotiaca si vnúčika mobilom :-)


Laurinka


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára