piatok 26. júla 2013

Ďalšia ľanovka, dnes taška

Opäť som si raz mohla povedať — hotovo! Doháčkovala som ľanovú tašku. Milujem ten materiál. Síce ruky bolia, ale výrobok pribúda rýchlejšie ako z nejakej bavlnky, stĺpiky vyzerajú pekne, úhľadne — a aj tá farba-nefarba ľanu či konope má niečo do seba.


 

 

 

To, čo dnes poslúžilo ako vešiak, bude (snáď niekedy cez zimu) tkané bavlnené prestieranie. Na jar ma tkanie veľmi nadchlo, vyrobila som šál, spolu s Evičkou jednu tkanú tašku a pustili sme sa do tohto. Ostalo ale iba pri navlečení osnovy a prvých pár centimetroch. Predsa len, háčkovanie si človek vynesie i do záhrady, ale tkanie, i keď len na takomto jednoduchom ráme, sa mi von vynášať nechce. Ale to nič, ešte zopár rozháčkovaných vecí treba dokončiť, budem šťastná, ak to do konca leta po chvíľkach stihnem :-)
A keďže máme dnes v kalendári Annu, tak tej našej dcérenôčke Aničôčke (ale niekedy občas aj Anici potvorici) všetko naj naj naj. Kvietok, ktorý dostala, je zakrslý plnokvetý zvonček (juj, ale sa tá fialová farba zle fotí, uff…). No a k fialovému kvietku ešte jednu fialovú mňamku :-)

 
1 komentár: