piatok 8. augusta 2014

Šťastné banány a zopár koliesok

Rastlinku banána som kúpila asi pred tromi týždňami v Lidli. Vlastne niekoľko rastliniek — popri jednom väčšom banáne totiž vyrastali ešte tri malé. Banán potrebuje veľkú nádobu, tak som ho po príchode domov presadila a jednu z mladých rastliniek hneď oddelila do druhého kvetináča.
Čítala som na internete viaceré návody, že oddeľovanie mladých banánikov je zložité a treba drevené uhlie a že sa to málokedy podarí. Opak je pravdou. Po vybraní z malého kvetináča som menšiu rastlinku jednoducho od väčšej odtrhla aj s niekoľkými korienkami a táto sa bez problémov ujala. Pri hlavnej rastline ešte zostali dve maličké, tie sa pokúsim oddeliť hádam na jar, pri ďalšom presádzaní.
Čo týždeň, to v každom kvetináči pribúda jeden list. Som zvedavá, ako to bude pokračovať, zatiaľ sú oba na parapetnej doske, aby mali dosť svetla a slnka. Keď takto rýchlo porastú, neviem veru, kde skončia. Ale že sa im u mňa páči je isté. Vraj, keď sa im na listoch objavujú kvapky vody, darí sa im dobre a sú spokojné :-) 
  
A ešte trochu z iného súdka: z dlhej chvíle som pred časom uháčkovala zopár koliesok, dečiek. Ani to nemám kde prestierať, len tak pre radosť. Ale ktovie, možno sa im časom nájde miesto alebo potešia niekoho iného.

 Keď sme pred týždňom v piatok prišli podvečer na chalupu, práve pršalo, ale začínalo vykúkať slniečko. A tak sa mi podarilo odfotiť dúhu. Ako pozerám na tú fotku, veru by sa našej starej i mladej tuji už zišlo trochu upraviť fazónu :-)


 
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára