pondelok 21. decembra 2015

Dokončila som i taburetky

Poťahy na taburetky som v piatok dokončila. Pozerám, že na fotke vyzerajú fľakaté, ale to sa iba slniečko pohralo s plyšom, ktorým sú pôvodne potiahnuté.
Dokončila som  a zarámovala i holandské obrázky, ktoré som po troške vyšívala takmer celý rok. Dala som ich do novej izbičky na chalupe. Tú ale zatiaľ neukážem. Jednak je tam okrem obrázkov iba jedna komoda a piecka na drevo, jednak som sa ju i snažila odfotiť, ale bez blesku a pri umelom svetle to nebolo ono, tak nepodarené obrázky ukazovať predsa nebudem. Veď to má čas i v novom roku :-)
Dala som si tiež záväzok, že už nič nové nezačnem. Mám totoiž ešte jeden rozštrikovaný sveter, na okrúhlej ihlici jedny ponožky a desať háčkovaných štvorčekov, ku ktorým treba ešte dva, aby z toho mohol vzniknúť vankúš. Nieže by som to chcela stihnúť ešte tento rok, ale aspoň sa nepustím do ďalších výtvorov, kým nedokončím tamtie.
Tak ešte zopár foto taburetiek:


 

 


Tu sú i s košíčkami dokončenými nedávno
 
 


Už v minulom príspevku som spomínala skladanie origami hviezdičiek. Zapáčilo sa nám a tak sme ich naskladali viacero. Poslúžili i ako ozdoba na zabalených darčekoch a niektoré sme si zavesili na konáriky drieňa — tieto zlaté a strieborné sa mi páčili najviac, sú z vianočného papiera, do akého sme zabalili i darčeky a skladalo sa z neho asi najlepšie.
 
 


Popri práci, chalupe, ručných prácach ešte vypekáme doma trubičky a oplátky, slané i sladké — nie na predaj, len pre nás a na rozdávanie pre blízkych. Urobili sme medovníčky a orieškové kolieska a chystáme sa na u nás vianočne tradičnú Sacherovu tortu. S ďalším vypekaním ani veľkým zdobením to nebudem tento rok preháňať, som z toho z mnohých blogov už akási presýtená, povedala som si, že všetkého s mierou. Nemám rada ani predvianočné nákupné šialenstvo a ešte viac ma vytáčajú preplnené kontajnery po sviatkoch, nechcem k tomu prispievať a verím, že Vianoce budú i bez toho u nás skvelé.
Živý stromček už roky rokúce nekupujeme, i doma sme mávali dlhé roky umelý, i teraz v mojej rodine už používame 15. rok ten istý stromček — a tu sme. Len vo váze budú konáriky zo strieborného smreka, s ktorým sme sa museli nedávno rozlúčiť, lebo svojou výškou ohrozoval nás i susedov.

Nemám v úmysle týmto príspevkom nikoho poučovať a radiť, každý sa zariadi, ako vie najlepšie. Ale predsa len — nestresujte sa, koniec adventu i Vianoce si predovšetkým užívajte — v zdraví, šťastí a rodinnej pohode!
Majte sa krásne,
Vierka.


 


8 komentárov:

 1. Vierka, peknučké taburetky a aj hviezdičky...nech celej tvojej rodine prinesú šťastie.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Vierka, máš to krásne! Konáriky s hviezdičkami nemajú chybu!
  A s tým nakupovaním, vypekaním a varením máš pravdu. Veď nik z nás nemá dve - tri bruchá, čiže nie sme schopní pojesť všetko. U nás sa nepečie ani toľko, ako píšeš ty.
  A náš stromček bude mať tieto vianoce guľatiny - 40!!! Nevymenila by som ho za žiadny nový, čo ako krásny :-)))
  Vierka, prajem tvojej rodinke krásne a pokojné sviatky!!!
  Páá

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Vierka, pekné veci si postíhala urobiť. Prajem ti a celej tvojej rodinke prekrásne Vianoce. Pá. D. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Dievčence moje, ďakujem za priania. Pokojné a radostné Vianoce i Vám a Vašim rodinám. Nech sa Vám v novom roku darí a nech sa tu v zdraví zasa stretávame a navzájom sa obohacujeme o nové a nové inšpirácie. S láskou, Vierka.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Vierka, keďže som sa sem dostala až po Vianociach, aspoň ti zaželám veselého Silvestra a v novom roku veľa pekných reportáži, inšpirácie a k tomu hlavne pevné zdravíčko aby ťa to všetko bavilo a my sme sa mohli tešiť z krásnych príspevkov. Eva

  OdpovedaťOdstrániť