piatok 11. septembra 2015

Rekapitulácia III – Uherský BrodDnes vás zoberiem v rámci prázdninovej rekapitulácie do Uherského Brodu. Navštívili sme „učiteľa národov“ v jeho múzeu a prešli si mestečko. Návšteva to bola len krátka, poobede už na nás čakal Uherský Ostroh. O tom popíšem v ďalšom príspevku. Teraz hurá do múzea.
Exponáty o Komenskom sme iba prebehli, ja som tu už bola pred pár rokmi a odvtedy sa veľa nezmenilo a deti to až tak veľmi nezaujalo. Zato na hornom poschodí sme si prišli na svoje. Národopisné exponáty ukazujúce život kedysi, dobové oblečenie, práce rôznych remeselníkov a šikovných ženských rúk, to je niečo pre nás.


Vo dvore riaditeľstva múzea sa nachádza ešte malá japonská záhrada. Veľmi sa mi tento štýl páči, pôsobí upokojujúco, ale doma sa oň pokúšať nebudem.Po prehliadke mesta sme sa posilnili výbornou pizzou a už aj sme trielili do Uherského Ostrohu, kde sme toho mali v pláne vidieť viac. Tam sa môžete tešiť nabudúce, zatiaľ sa so mnou ešte prejdite :-)

Krásny pohodový víkend vám prajem!
Vierka.4 komentáre:

 1. Ďakujem ti za krásnu prechádzku!
  Pekný víkend!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Daniela, ja ďakujem za návštevu na blogu a som rada, že sa ti prechádzka páčila. Prídi aj nabudúce :-)
   Krásny víkend! v.

   Odstrániť
 2. Vierka, zase poučná prehliadka, pekne nafotené aspoň vďaka tebe spoznávam miesta kde som nebola a možno sa ani nedostanem. Ahoj

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj Evi, preto mám i ja rada blogy, prostredníctvom ktorých sa dostanem na mne neznáme miesta.
   Vďaka za návštevu a krásny deň! :-)
   v.

   Odstrániť