utorok 22. septembra 2015

Rekapitulácia V. – Uherský Ostroh, podzemie

Konečne sa opäť dostávam k mojej prázdninovej rekapitulácii. Naposledy sme vyšli do veže zámku v Uherskom Ostrohu. Keďže bolo veľmi teplo, dobre nám potom padla nielen výborná točená zmrzlina, ale najmä vstup do podzemia. A takéto podzemie ste ešte v žiadnom inom zámku nevideli :-)
Ako sa píše v sprievodnom letáčiku, prehliadková trasa sa skladá z troch miestností, kde môžu deti i dospelí zabudnúť na vonkajší svet a môžu sa nechať unášať interaktívnou hrou okamihu.
Ocitnete sa v krištáľovej jaskyni, uprostred hry svetla, stratíte sa v zrkadle, objavíte skrytý poklad, môžete obdivovať kamene, polodrahokamy a krásu obrazov Zdenka Hajného, unášať sa tónmi hudby a meniacich sa kompozícií obrazov a vesmíru. Zámerom poslednej miestnosti je navodiť dojem, že človek bol hodený do inej dimenzie, umožniť človeku pocítiť mier a lásku. Tento projekt je unikátom v Českej republike a v sprievode sympatického kastelána zažijete, čo ste si pred vstupom veru ani nedokázali predstaviť.

Ale viac napovedia fotografie:
 
 

 


  
Atmosféra podzemia je ťažko opísateľná, vizuálne zážitky zachytené na fotkách dopĺňa upokojujúca príjemná hudba. Treba navštíviť a zažiť na vlastnej koži :-)
Návštevu Uherského Ostrohu sme zakončili prehliadkou mestečka.Pri Baťovom kanáli: 


Na spiatočnej ceste sme sa zastavili v Strážnici pri Baťovom kanáli, aby sme si v rýchlosti obzreli a naplánovali nejaký z ďalších výletov – možno cez budúce prázdniny.

    

 

 Zámok už bol zatvorený, ale je v ňom expozícia hudobných nástrojov, určite si sem ešte zájdeme.


    
    
 
Veru – jezděte pomalu :-) Ale nielen to, buďte na seba opatrní – a samozrejme, majte sa krásne!
Vierka2 komentáre:

  1. Jéé, až mi srdíčko zaplesalo, když jsem viděla fotky. Křišťálovou jeskyni tvořila má kamarádka se svým týmem. Byli jsme tam v květnu na otevření, bylo to zajímavé a netradičně pojaté. Děkuji! :-) L.

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Lucka, neuveríš, ale práve tvoj príspevok o Kovozoo, keď som naň raz v lete natrafila, ma inšpiroval k tomu, že som začala hľadať podrobnejšie, ktoré miesta a pamiatky na južnej Morave sme ešte nenavštívili alebo kam by som sa rada s deťmi pozrela. Takže ja ďakujem! A áno, pán sprievodca v krištáľovej jaskyni spomínal nejaké šikovné dievčatá zo sklárskej školy :-) v.

      Odstrániť