pondelok 18. mája 2015

Kvietok na dnes: orlíček
Nesadili sme ich, nesiali sme ich. V jednu jar sa objavil jeden, takýto fialový. Možno vietor dofúkal semienko, možno priniesol vtáčik. Keď odkvitol a uschol, zobrala som semienka a vysiala. O rok už bola orlíčkov plná záhrada a nielen fialových. Sú i ružové, i dvojfarebné, jednoduché i plnokveté. Navyše menia farbu i postupne ako rozkvitajú. Potecha pre oči i pre srdiečko :-) 


 


Natrhala som si z nich do vázy a trošku som ich pri fotení pováľala po betóne :-)

 


 
 


 

 … a ešte na trávniku:
Podľa fotiek to môže vyzerať, že máme záhradu samý prach. Fotila som ich koncom minulého týždňa, bolo po daždi a takýmto drobným žltučkým práškom sme mali zanesenú celú záhradu. Nie, nebol to peľ z repky, ani piesok zo Sahary, ako sa podaktorí domnievali, to len dážď pozmýval peľ z ihličnanov. Myslím si, že orlíčkom to ale na kráse neubralo :-)
Majte krásny týždeň, tešte sa z každej rozkvitnutej kvetinky alebo z toho, čo robí radosť vašim srdciam!
Vierka.

  
12 komentárov:

 1. To je ale nádherné kvítí!!! :-) L.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Lucka, ďakujem! Pozrela som na tvoj blog – tá paličkovaná krajka je prekrásna. Určite ešte nakuknem na tvoje ďalšie tvorenie :-) v.

   Odstrániť
 2. Vierka, starodávny kvietok, zo záhrad sa už vytratil a je to škoda. Tie tvoje sú nádherné a tá pestrosť farieb, hotová pastva pre oči!
  A to žlté, to je aj u nás, vraj po 7 rokoch opäť kvitne hora :-)


  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj Daniela, vďaka. Ten peľ tu býva každoročne o takomto čase – vždy počkáme, kým popadá a potom vypúšťame starú vodu z bazéna a napúšťame novú, podľa toho si to pamätám :-)
   Maj sa krásne a nech sa tvojim žiačkam podarí úspešne zmaturovať :-) v.

   Odstrániť
 3. Krásne ich máš, Vierka. Ja mám tiež nejaké v záhrade, ale nie až toľko farieb. A tiež sa mi vysievajú samé kade-tade. :) Sú to milé kvietky.Ahoj. D.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dani, na tvoju krásnu záhradu sa ani zďaleka nechytám. Mám tu síce kadečo pekné, ale nie je v tom žiadny systém, len taký dedinský, prírodný štýl. Ale i tak mám z každej kvetinky radosť :-) Pa, v.

   Odstrániť
 4. Nádhera. Také orlíčky miluji, kéž bych jich na zahrádce brzy měla tolik jako ty těch Tvých :-) Krásné dny A.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Anička, takú záhradu ako máš ty, by som brala hneď, aj bez orlíčkov :-) Ale žiaľ, priestor je obmedzený, i čas na behanie okolo toho.
   Maj sa krásne! v.

   Odstrániť
 5. Věruško, to je nádhera, tolik barev , radost se podívat.
  Dřív jsem na zahradě měla orlíček taky, ale nějak se vytratil. Letos jsem jej vysela znovu, tak snad se podaří.
  Měj se krásně. Jana

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Janka, dík, máš pravdu, je to radosť. Keď si orlíček siala, určite budeš mať o rok krásny. Tento sa u nás vzal ani nevedno odkiaľ :-)
   Krásny deň! v.

   Odstrániť
 6. stunning photographs! columbines are one flower for some reason just doesn't want to grow in my garden....and I love it so. Need to try again next year!!!!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Columbines? – what a beautiful name for this flower :-)
   Thank you and let it going. Have a nice week, Vierka

   Odstrániť