štvrtok 9. júla 2015

Keď varí Anička
… vyzerá to trochu, ako keď psíček s mačičkou piekli tortu. Ešte by som tam dala toto, ešte tamto… Ale nakoniec jej z toho vyšla vynikajúca večera – slané cuketové vafle.
Budem rada, keď si spomeniem na všetky suroviny, ale dávkovanie odo mňa nechcite :-)
Teda: vajíčka tri, to viem určite, trochu soli, mlieko, múka, strúhaná cuketa, strúhaný syr, tehla a kúsok údeného oštiepka, korenie, drvená rasca, majoránka a tuším tam i trochu grilovacieho korenia usypala.
Keď sa upiekli prvé dve, napadlo jej ešte jedno vylepšenie. Zamiešala jeden domáci jogurt so zvyškom ricotty zo včera, osolila, okorenila a pridala nasekaný strúčik cesnaku a namiesto pažitky trochu nasekanej šalotkovej vňate. Poviem vám, je to bomba. A mňa hneď napadlo, že jej budem zajtra konkurovať a skúsim sladkú cuketovú verziu :-)A ešte trochu „poézie“ na záver. Včera podvečer po dažďovej prehánke to u nás pri pohľade z balkóna vyzeralo takto:  

 

Stopka na fotkách je tak trochu symbolická, zastavte sa občas a potešte sa niečím krásnym, i keď úplne obyčajným tak, ako mňa včera potešil dážď, západ slnka, či dnes Aničkina večera.
Majte sa krásne!
Vierka.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára